Nie cierpię publicznej służby zdrowia. Niedawno postanowiłem podleczyć swoje zęby, w efekcie czego wszedłem w posiadanie aparatu ortodontycznego. Przyzwyczajenie się do kawałka żelastwa nie stanowiło większego problemu, wręcz przeciwnie, dostosowałem się niemal natychmiast. Problemem nie są również odwiedziny u ortodonty raz w miesiącu, aby podregulował mój sprzęt. Nie, kłopot mam z systemem.
Ortodonta, z którym współpracuję, nie może samodzielnie podejmować decyzji, wszystko musi konsultować ze swoim szefem. Ten szef, gdy ma do czynienia z ciekawymi przypadkami (jak ze mną, nie chwaląc się) musi konsultować wszystko ze swoim szefem - docentem.
Ok, mnie to nie powinno obchodzić. Chcą się tak bawić, proszę bardzo. Okazuje się jednak, że wszyscy są bardzo zajęci i między sobą pogadać nie mogą. Osobiście muszę łazić do każdego z nich, słuchać i pytać się, zapisywać i zapamiętywać, a potem przekazywać. Jak w cholernym głuchym telefonie.
Ale czas na kolejnego łącznika.
Walentynki to święto sztuczne, każdy to wie. Nie potrzeba specjalnego dnia na to, żeby zapewnić ukochaną osobę o swoim uczuciu. Jednakże, bez 14 lutego nie mielibyśmy tej oto fantastycznej reklamy Portalu 2 od Valve. Aż ma się ochotę od razu złożyć pre-order.
Niedawno skończyłem arcydzieło od Double Fine, o nazwie Psychonauts. Odważna, kreatywna, oryginalna i nie znająca przebaczenia platformówka 3D, która okazała się być finansowym fiaskiem i mało co nie doprowadziła do zamknięcia studia Tima Schafera. Szczęśliwie, odbili się od dna, a teraz szykują tytuł, w którym zapraszają na Ulicę Sezamkową. Zaproszenie ważne tylko dla osób z X360, niestety.
Teraz trochę o Telltale Games. Jest to studio, które powstało w 2004 roku, po tym jak LucasArts wpierw zrezygnowało z sequela Full Throttle, a potem rozkazało wstrzymać prace nad Sam & Max: Freelance Police. Następnie, nie widząc potencjału w grach przygodowych, wywalili ludzi, którzy pracowali nad powyższymi tytułami. Część z nich trafiła do wspomnianego Double Fine, część założyła Telltale. Telltale zaczynał od pokera, a potem stopniowo zyskiwał kolejne franczyzy, jak Sam & Max, Monkey Island, CSI, czy niedawne Back to the Future.
Właśnie ogłosili, że w ich ręce wpadły licencje na Walking Dead (i jego adaptację) oraz Fables (rewelacyjna seria komiksowa, która zgarnęła wszystkie możliwe nagrody). Dodajmy do tego, że wcześniej głośno było o ich nowej grze z serii Jurassic Park. Powodzi się, chłopakom.
Irańska rewolucja islamska, która miała miejsce w roku 1979 to znakomity temat na grę. Tak twierdzi jeden z pomysłodawców serii GTA - Navid Khonsari. Dochodzę do wniosku, że Rockstar to Jezus Chrystus tego przemysłu. W czasach, kiedy duszno się robi od licencji, sequelów i remake'ów, Rockstar ma odwagę inwestować w nowe tytuły, jak Red Dead Redemption, L. A Noire czy właśnie 1979. Jestem pod wrażeniem.
Zwiastun "Dead Island" - sandboxa z zabijaniem zombie, produkcji polskiej - podbija świat. Znakomity, owszem, ale czy to już nie jest lekką przesadą? To ekranizacja trailera będzie? Czy po prostu potrzebują wymówki, żeby kolejny film o zombie zrobić?
Inny polski tytuł - Bulletstorm - również zyskał na popularności ostatnio, głównie dzięki Fox News. Argumentacja stacji, że niby ta gra promuje gwałt, została od razu obalona. Internet zajął się zatem postacią dr Carole Lieberman, która podparła pieprzenie Fox News swoim tytułem naukowym. Wyjaśnienia, analizy, dowody i podsumowania (TL;DR - telewizyjni psychologowie strzelają z dupy, gdy mowa o grach)
Polskich produkcji ciąg dalszy. VG24/7 przepytało w środę Tomasza Gopa odnośnie Wiedźmina Dwa, przy okazji poruszając inne tematy, jak: Dragon Age, nowy silnik graficzny, polowanie na piratów, czy inwazja Geralta na rynek konsolowy.
Co do Valve, na Joystiq ukazał się artykuł, w którym Gabe Newell twierdzi, że jego firma jest warta więcej niż Apple czy Google. Ponadto, wspomina o dalszych zamiarach, rozwoju i iPadzie.
iPad. Jego pomysłodawca ma raka i umrze za sześć tygodni, twierdzi Yahoo News. Ciekawe czy to prawda. Apple nie skomentowało.
Ostatnia rzecz na dziś, związana z grami - kolejny wywiad z serii Irrational Interviews. Tym razem Ken Levine gości Randy'ego Pitchforda. Levine to założyciel Irrational Games (twórcy System Shock 2 i Bioshock), Randy Pitchford to szef Gearboxa. O dokonaniach studia Randy'ego, o niezależności i o Duke Nukem Forever pod tym oto linkiem.
Radiohead wydał nowy album. Tak, wiem, nawet wasze babcie o tym słyszały. Nie będę zatem dalej klawiszy maltretował, wskażę jedynie na teledysk do "Lotus Flower", kawałka promującego "King of Limbs". I teraz wszyscy możemy tańczyć jak Thom Yorke.
W niedzielny wieczór, bardziej niż w inne dni tygodnia, ma się ochotę na blues. Youtube przychodzi z pomocą. Oto Hound Dog & Little Walter - "Wild About You, Baby"
End.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz